Inginer proiectare 106 views

Pentru clientul sau, o companie multinationala de renume, leoHR recruteaza :

Inginer proiectare sisteme de racire – Gaesti

Responsabilitati generale:

  • Proiecteaza, verifica, testeaza si aproba reperele electrice si electronice utilizate in constructia aparatelor;
  • Stabileste normele si criteriile de proiectare a componentelor si subansamblelor din punct de vedere al securitatii electrice;
  • Verifica, testeaza si aproba componentele sau aparatele din punct de
    vedere al securitatii electrice pe baza standardelor in vigoare;
  • Asigura asistenta tehnica la executia prototipurilor si a seriilor zero;
  • Verifica toate caracteristicilor prevazute in documentatia tehnica, propune masuri corective;
  • Elaboreaza temele de cercetare proiectare pentru componente, subansambluri, repere comandate la terti ;
  • Imbunatateste performantele aparatelor prin reproiectarea sau inlocuiri de materiale;
  • Verifica, analizeaza si raspunde de testele specifice efectuate,
    pentru proiectele pe care le coordoneaza, sau actiuni de securitate
    electrica;
  • Studiaza si propune masuri de imbunatirea calitatii, reducerea costurilor;

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice;
  • Experienta de minim doi ani in domeniul proiectarii sistemelor de racire;
  • Capacitate de lucru cu termene limita;
  • Dorinta de cercetare si dezvoltare;
  • Cunostinte PC, utilizare Office
  • Cunostinte utilizare CAD sau alt program de proiectare 3D,
  • Cunostinte utilizare SAP reprezinta un avantaj.

Beneficii:

  • Asigurare transport din Targoviste, Pitesti si Bucuresti;
  • Posibilitatea dezvoltarii profesionale intr-un mediu multinational.

More Information

  • Acest job a expirat!
Distribuie acest job
Connect with us
Contact Us
Email Me Jobs Like These
Showing 1–0 of 0 jobs