Technical Team Lead – PHP development 24 views

Descriere job

Noul coleg va conduce Echipa Web (Laravel, Angular/Vue.js/React) si va lucra strans cu celelalte echipe din companie:

  • Echipa Mobile (iOS si Android native)
  • Echipa Blockchain (node.js si Solidity)
  • Echipa Big data / enterprise search (Elastic Search)

pentru dezvoltarea de proiecte complexe, multidisciplinare.

Cerinte

Experienta: peste 6 ani in pozitii de web development, 2-3 ani de experienta ca Technical Team Lead fiind un plus

Competente tehnice:

  • PHP Object Oriented, cunoasterea unui framework: Laravel / Symfony
  • HTML, CSS
  • MySQL, PostgreSql, MS SQL Server, NoSql (MongoDB, ElasticSearch sau similar)
  • Dezvoltare in arhitectura Model View Controller
  • JavaScript, AJAX si JQuery
  • Apache 2
  • Git
  • Experienta puternica in proiectarea sistemelor complexe, folosind diverse tehnologii atat hardware cat si software
  • Experienta cu diferite metodologii de implementare a sistemelor IT
  • Cunostinte foarte bune despre framework-uri si tehnologii de integrare (REST, SOAP, Sockets si Web Sockets)
  • Cunostinte bune despre hardware si diferite sisteme de operare pentru sisteme enterprise (Linux/Unix, Windows Server)
  • Cunostinte bune despre securitatea in IT si tehnologii de comunicare

Limbi straine:

  • Limba engleza: nivel avansat

Soft skills:

  • Proactiv, identifica probleme si propune solutii, mereu aflat in proces de dezvoltare profesionala si personala
  • Abilitatea de a-si prezenta in mod clar ideile si propunerile
  • Analitic, atent la detalii, ordonat in gandire
  • Comunicativ, lucreaza bine in echipa

Responsabilitati

  • Asigura suportul tehnic intre echipa de pre-sales si echipa de sales
  • Identifica cele mai adecvate solutii tehnice si comerciale
  • Asigura schimbul de bune practici si consulta clientii pe toata durata proiectului
  • Elaboreaza documentatia de proiectare si ofertele tehnice potrivite cu cerintele clientului
  • Asista echipa de vanzari in timpul reuniunilor si prezentarilor
  • Mentine si dezvolta relatii cu partenerii si furnizorii companiei, ca un pas tehnic preliminar in procesele de sales si pre-sales.
  • Participa la intalnirile echipei de vanzari, sustine echipa de vanzari in promovarea oportunitatilor de vanzare si analizeaza dosarele de licitatie
  • Se mentine la curent cu ultimele tehnologii si produse din domeniul sau de expertiza si pastreaza un nivel ridicat de interes pentru produse si tehnologii inovatoare
  • Furnizeaza documente de bune practici si solutii “3rd Party” alternative ca parte a documentului de design functional
  • Creaza documentele de specificatii tehnice
  • Conduce eforturile UAT
  • Participa la intalnirile de proiect cu clientul si le conduce in caz de nevoie
  • Participa la proiectele interne conform cerintelor
  • Efectueaza revizuire de cod
  • Scrie cod in anumite situatii, de exemplu la inceputul proiectelor pentru a crea baza noilor platforme, sau in caz de probleme de performanta.

Beneficii

  • Bonuri de masa
  • Abonament privat de sanatate
  • Card 7card
  • Training-uri la cerere sau ca parte din planul individual de imbunatatire a competentelor
  • Resurse tehnice la discretie (biblioteca de documentatie hard copy si electronica)
  • Participarea la evenimente

Mai multe informații

  • Nivel carieră Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)
  • Salariu oferit Negociat în urma interviului
  • Limbi străine Engleză
Distribuie acest job

We recruit specialists from the creative industries

Informație
  • Adresă București