Technical Team Lead (PHP development) 65 vizualizări

Noul coleg va conduce Echipa Web (Laravel, Angular/Vue.js/React) si va lucra strans cu celelalte echipe din companie:

  • Echipa Mobile (iOS si Android native)
  • Echipa Blockchain (node.js si Solidity)
  • Echipa Big data / enterprise search (Elastic Search)

pentru dezvoltarea de proiecte complexe, multidisciplinare.

Cerințe

Experienta: peste 6 ani in pozitii de web development, 2-3 ani de experienta ca Technical Team Lead fiind un plus

Competente tehnice:

  • PHP Object Oriented, cunoasterea unui framework: Laravel / Symfony
  • HTML, CSS
  • MySQL, PostgreSql, MS SQL Server, NoSql (MongoDB, ElasticSearch sau similar)
  • Dezvoltare in arhitectura Model View Controller
  • JavaScript, AJAX si JQuery
  • Apache 2
  • Git
  • Experienta puternica in proiectarea sistemelor complexe, folosind diverse tehnologii atat hardware cat si software
  • Experienta cu diferite metodologii de implementare a sistemelor IT
  • Cunostinte foarte bune despre framework-uri si tehnologii de integrare (REST, SOAP, Sockets si Web Sockets)
  • Cunostinte bune despre hardware si diferite sisteme de operare pentru sisteme enterprise (Linux/Unix, Windows Server)
  • Cunostinte bune despre securitatea in IT si tehnologii de comunicare

Limbi straine:

  • Limba engleza: nivel avansat

Soft skills:

  • Proactiv, identifica probleme si propune solutii, mereu aflat in proces de dezvoltare profesionala si personala
  • Abilitatea de a-si prezenta in mod clar ideile si propunerile
  • Analitic, atent la detalii, ordonat in gandire
  • Comunicativ, lucreaza bine in echipa

Responsabilități

  1. Asigura suportul tehnic intre echipa de pre-sales si echipa de sales
  2. Identifica cele mai adecvate solutii tehnice si comerciale
  3. Asigura schimbul de bune practici si consulta clientii pe toata durata proiectului
  4. Elaboreaza documentatia de proiectare si ofertele tehnice potrivite cu cerintele clientului
  5. Asista echipa de vanzari in timpul reuniunilor si prezentarilor
  6. Mentine si dezvolta relatii cu partenerii si furnizorii companiei, ca un pas tehnic preliminar in procesele de sales si pre-sales.
  7. Participa la intalnirile echipei de vanzari, sustine echipa de vanzari in promovarea oportunitatilor de vanzare si analizeaza dosarele de licitatie
  8. Se mentine la curent cu ultimele tehnologii si produse din domeniul sau de expertiza si pastreaza un nivel ridicat de interes pentru produse si tehnologii inovatoare
  9. Furnizeaza documente de bune practici si solutii “3rd Party” alternative ca parte a documentului de design functional
  10. Creaza documentele de specificatii tehnice
  11. Conduce eforturile UAT
  12. Participa la intalnirile de proiect cu clientul si le conduce in caz de nevoie
  13. Participa la proiectele interne conform cerintelor
  14. Efectueaza revizuire de cod
  15. Scrie cod in anumite situatii, de exemplu la inceputul proiectelor pentru a crea baza noilor platforme, sau in caz de probleme de performanta.

Extra beneficii

  • Bonuri de masa
  • Abonament privat de sanatate
  • Card 7card
  • Training-uri la cerere sau ca parte din planul individual de imbunatatire a competentelor
  • Resurse tehnice la discretie (biblioteca de documentatie hard copy si electronica)
  • Participarea la evenimente

More Information

Aplică pentru acest job Aplică prin LinkedIn Apply via Facebook
Distribuie acest job
Informație Companie
  • Total Jobs 5 Jobs
  • Full Address Bucharest, România
  • Adresă București
Contactează-ne

Cauta Job

Locație Job